Лікування карієсу та художні композитні реставрації

У чому наша перевага при лікуванні карієсу

У стоматологічній клініці Da Vinci Dental ми орієнтуємось на раннє виявлення і прицільне лікування карієсу з максимальним збереженням здорових тканин зуба, оскільки вони є безцінними!

 
 

Особливу увагу приділяємо діагностиці, щоб не пропустити жодного прихованого міжзубного карієсу, який може безсимптомно, тобто без будь-яких відчуттів, руйнувати ваш, на перший погляд, «здоровий» зуб. Застосовуємо КТ діагностику, яка завжди є у вільному доступі в нашій клініці!

Як відбувається лікування зубного карієсу

Під час лікування зубного карієсу притримуємось зубозберігаючих технік, тобто забираємо лише каріозно змінені тканини. Для того, щоб виявити всі ураженні тканин зуба використовуємо спеціальні карієс-маркери, які допомагають забрати увесь патологічний процес, не даючи бактеріям жодного шансу руйнувати наш важливий для життєдіяльності орган!

При лікуванні карієсу завжди використовуємо кофердам. Надійна ізоляція зуба дозволяє досягти ідеальної адгезії – «зчеплення» фотополімеру з зубом, що запобігає виникненню вторинного карієсу. Далі ретельно заполіровуємо, доводимо до блиску не тільки реставрацію, а й сам зуб, оскільки до полірованих тканин бактерії прикріплюються значно гірше!

Найкраще – створено природою! Тому при лікуванні карієсу, в тому числі міжзубного, відновлюємо анатомію зуба фотокомпозитним матеріалом, його структуру, заглибини, що мають мультифункціональне та естетичне значення для ідеальної роботи жувальної системи.

А композит це досить пластичний матеріал, який під дією світла (ультрафіолету) стає твердим та міцним, здатним виконувати роль твердих тканин зуба! Лікар працює з ним, як скульптор, відновлюючи естетику, правильну анатомію, а отже і функцію зуба.

Чому художня реставрація така важлива після лікування зубного карієсу

Для ідеальної імітації емалі та дентину існують композити різної прозорості та відтінків, різної міцності та наповненості! Так, одні композити створюють суперміцність, що важливо для реставрації жувальної групи зубів, інші дають суперблиск і прозорість, що важливо при відновлені фронтальної групи зубів! Велика конкуренція на ринку фотополімерних матеріалів створює перегони в завоюванні гілки першості на ринку! З кожним роком фотополімери стають все краще і краще! Ми вибираємо найкращих виробників Європи, Америки та Японії, які мають бездоганну репутацію, підтвердженням цього є надійні реставрації.

При лікуванні карієсу, або художній реставрації зубів фотокомпозитом (нарощуванні зубів), на відміну від кераміки, відновлення відбувається в один візит, не потребує додаткових етапів та декількох відвідувань.

Композит незамінний при відновленні невеликих дефектів та сколів, адже не несе за собою необхідності зняття великого об’єму власних тканин зуба.

Незважаючи на міцність композитних матеріалів та їх доступність, реставрація зубів об’ємом понад 40% не зберігає свою функціональність протягом тривалого часу, змінюючи свою форму та прилягання до здорових тканин зуба. В таких випадках рекомендуємо фотополімерну реставрацію зуба як тимчасовий етап лікування перед керамічною реставрацією. Наприклад це може бути при підготовці до ортодонтичного лікування, де керамічні накладки є фінальним етапом лікування.
Догляд за композитними реставраціями ні чим не відрізняється від догляду за ротовою порожниною. А от при професійній гігієні фотополімер має поліруватися.